Výroba kalendárov za najlepšie ceny Tlač veľkoformátových fotografií Výroba vizitiek Foto na plátno Svadobné oznámenia a pozvánky Živicové, 3D, samolepky

Tlač kníh

Výroba kníh Výroba kníh Výroba kníh mini mini
Tlač najrôznejších druhov kníh, brožúr a časopisov za výhodné ceny aj v malých množstvách. Dodávame všetky druhy kníh s väzbou podľa Vašich želaní.

Rozdelenie knižných väzieb

Označenie knižných väzieb (V1, V2, V4, V8) vycházda z normalizovaného polygrafického názvoslovia ktoré sa používa na území Slovenskej republiky. Je to najjednoduchší spôsob označovania väzieb pri tlači kníh a tlačovín.

Rozdelenie väzieb podľa počtu strán:
V1............pri tejto väzbe sa odporúča rozsáh od 8 - 60 strán
V2,V4,V8...minimálne od 44 strán (lepšie je však väčší počet strán, pretože môže vzniknúť problém s hrúbkou hrebeňa)

Väzba V1

Je vhodná pre zošitové vydanie. Jednotlivé listy papiera sú spojené spinkou v hrebeni. Obálka je často z tvrdšieho papiera ako blok zošitu. Táto väzba má obmedzený maximálny počet takto zhotovených strán. Viac ako 60 listov čo je 120 strán sa takýmto spôsobom neodporúča realizovať.

Väzba V2

Je lepená knižná väzba s mäkkými doskami. Zvyčajne sa na dosky (obálka) používá gramáž papieru od 250g/m2 (bežné vizitky majú gramáž papiera 300-350g/m2), jednotlivé listy majú gramáž od 80g/m2 (kancelársky papier) do 170g/m2. Lepená (brožúrovaná) väzba V2 sa používa pri najlacnejších typoch publikácií "paperback"
Z dôvodu možnosti vypadávania listov a postupnej deštrukcie knihy nie je tento typ vhodný pre časté a namáhané používanie.

Špirálová väzba

Je klasická väzba s kovovou špirálou (ako sa používa na kalendár), vhodná hlavne na brožúry, kalendáre a katalógy ktoré sú zložené z voľných listov.

„Falošná“ V8 väzba

Lepená V2 väzba s tvrdými doskami. Takáto publikácia vyzerá ako skutočná šitá knižná väzba s tým rozdielom, že takéto väzby majú obmedzenú životnosť a nie sú určené na časté používanie.

Väzba V4

Je poctivá šitá väzba s mäkkými doskami. Vizuálne sa podobá na klasickú väzbu V2 s mäkkými doskami ale na rozdiel od nej, táto je odolnejšia a kvalitnejšia. Vhodná napríklad ako učbnice alebo publikácie ktoré sú často namáhané.

Väzba V8

Je klasická, poctivá šitá väzba s tvrdými knižnými doskami. Kvalitu a odolnošť knihy zabezpečuje nielen zlepenie listov ale aj prešitie niťou. Takýto druh väzby je najkvalitnejší a poskytuje vysokú odolnosť pri častom používaní.

Dokážeme vytvoriť všetky druhy knižných väzieb.

Online cenník - Digitálna tlač do formátu A3
Vyber si kategóriu :
Online cenník - Fototlač
Vyber si kategóriu :
Online cenník - Samolepky a nažehľovačky
Vyber si kategóriu :
Online cenník - Veľkoplošná a reklamná tlač
Vyber si kategóriu :